ادامه وضعیت بد اقتتصادی اروپا در سال 2013

11 آذر 12:20
بر اساس گزارش جدید اداره آمار اتحادیه اروپا نرخ بیکار در اروپا با رقم بالای 11.7 درصد رسیده است و کارشناسان اقتصادی معتقد هستند این وضعیت در سال 2013 میلادی نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر و بر اساس جدیدترین آمار منتشره در گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا نرخ بیکاری اتحادیه اروپا به 11.7 درصد رسیده است.
 
بر اساس تخمین گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا در حال حاضر نزدیک به 26 میلیون نفر در اتحادیه اروپا بیکار هستند.
 
در میان کشورهای عضو اروپا اتریش (%4.3)، لوکزامبورگ (%5.1)، و آلمان (%5.1) دارای پایین ترین نرخ بیکاری و اسپانیا (%26.2) و یونان (%25.4) دارای بالاترین نرخ بیکاری هستند.
 
در مقایسه با سال گذشته میلادی نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا در شش کشور عضو این اتحادیه افزایش یافته است.
 
طی یک سال گذشته در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، استونی بالاترین درصد کاهش نرخ بیکاری داشته است و نرخ بیکاری خود را از 11.5 درصد به 9.6 درصد رسانده است.
  
 
این در حالی است که درصد افرایش نرخ بیکاری در میان کشورهای اتحادیه اروپا بیشتر بوده است و کشورهای بیشتر درگیر این مشکل شده اند.
 
وضعیت یونان که در سال گذشته از نرخ بیکاری 18.4 درصدی رنج می برد در سال جاری بدتر شده است و اکنون اقتصاد یونان از نرخ بیکاری 25.4 درصدی رنج می برد. همچنین نرخ بیکاری در قبرس از 9.2 درصد به 12.9 درصد در اسپانیا از 22.7 به 26.2 درصد و  در پرتغال از 13.7 درصد به 16.3 درصد افزایش یافته است.
 
به گزارش سی ان ان برخی بانک ها در اسپانیا قصد دارند صدها نفر از کارمندان خود را برای دریافت کمک های مالی از اتحادیه اروپا، اخراج کنند.
 
سی ان ان می افزاید مردم اروپا در مورد وضعیت اقتصادی خود به شدت نگران هستند.
 
گرچه هم اکنون آلمان از نرخ پایین بیکاری 5.1 درصد بهره می برد، اما کاهش درصد خرده فروشی در بزرگترین اقتصاد اروپا نگران کننده به نظر می رسد و پیش بینی می شود در سه ماهه آخر سال، اقتصاد آلمان پویایی سه ماهه سوم سال را نداشته باشد.
 
همچنین در فرانسه نرخ قدرت خرید مردم نسبت به ماه گذشته میلادی 2. درصد کاهش داشته است که این نرخ نسبت به سال گذشته 5. درصد است.
 
 کارشناسان اقتصادی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه هشدار داده اند اقتصاد منطقه یورو در سال 2013 به خاطر کاهش مخارج دولت ها، رشد اقتصادی چشمگیری نخواهند داشت.
 
به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، روز جمعه مارو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا، اعلام کرد احتمال دارد بحران اقتصادی منطقه یورو در سال 2013 نیز ادامه داشته باشد.
 

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما