آمريکا براي تروريست ها سلاح و تجهيزات ارسال کرده است

23 دی 17:15
آمريکا براي تروريست ها در منطقه، چهار هزار و پانصد دستگاه کاميون سلاح ارسال کرده است.

به گزارش خبرگزاری جهان اسلام، به نقل از شبکه تلويزيوني الجزيره مباشر ؛ رجب طيب اردوغان رئيس جمهوري ترکيه در نشست حزب عدالت و توسعه در شهر الازيگ، اعلام کرد، اگر تروريست ها در شهر عفرين سوريه تسليم نشوند، نيروهاي ما در عفرين باقي خواهند ماند.
وي افزود، براي حل بحران سوريه تدابير لازم اتخاذ خواهيم کرد.
اردوغان  اعلام کرد، با هر طرفي که امنيت ملي و تماميت ارضي ما را به خطر بياندازد، مسامحه نخواهيم کرد.
رئيس جمهوري ترکيه  افزود: کار ما در سوريه با سه هزار نفر از اعضاي داعش است.
اردوغان گفت: آمريکا براي تروريست ها در منطقه، چهار هزار و پانصد دستگاه کاميون سلاح ارسال کرده است.
رئيس جمهوري ترکيه گفت: ما در قبال پرونده عراق و سوريه که دو کشور همسايه ما هستند مواضع مثبتي اتخاذ کرده ايم زيرا وظيفه داريم از امينت ملي خود دفاع کنيم و به همه شهروندان خدمت کنيم در نتيجه مأموريت داريم تروريسم را سرکوب کنيم. ما براي رسيدن به اين هدف در شرق، غرب، شمال و جنوب ترکيه، تدابير لازم را انديشيده ايم، تروريست ها در پي آن بودند تا از مرزهاي ما با سوريه گذرگاهي را براي نفوذ بيابند اما به لطف عمليات سپر فرات چنين هدفي را سرکوب کرده ايم. در حال حاضر عمليات ادلب را آغاز کرده ايم و هدف ما به شکست کشاندن تلاش تروريست ها در منطقه غربي ادلب است، اگر تروريست ها در شهر عفرين تسليم نشوند به موقع عمل خواهيم کرد و در اين شهر حضور خواهيم يافت. اگر وعده هايي که در منبج داده ايم عملي نشود تدابير لازم را خواهيم انديشيد. همچنين در عراق نيز در حال نبرد با تروريسم هستيم و اين تلاش تا سرکوب آخرين تروريسم در اين کشور ادامه خواهد داشت. من از تمام شرکايي که از تروريست ها حمايت مي کنند مي خواهم بار ديگر در سياست هايشان تجديد نظر کنند و از حمايت اين سازمان ها دست بردارند. 
وي افزود: آمريکا چهار هزار و پانصد کاميون سلاح را براي سازمان هاي تروريستي در منطقه ارسال کرده است که اين اقدام مخالف خواسته هم پيمانان اين کشور است. شايسته نيست آمريکا از سازمان هاي تروريستي در منطقه حمايت کند. ما با اين کشور شراکت راهبردي داريم و به همين سبب در سرکوب گروههاي تروريستي بايد همکاري کنيم. به خوبي مي دانيم تسليحات ارسالي آمريکا به سازمان هاي تروريستي اعم از پ ي د يا واي پي جي رسيده است در نتيجه از آمريکا مي خواهيم در اين زمينه تجديد نظر کند. کسي نمي تواند ما را در برابر کار انجام شده قرار دهد، آنان به ما دروغ مي گويند در نتيجه ما گام هاي لازم را براي حل بحران سوريه برخواهيم داشت، هر چند برخي بر تن تروريسم لباس نظامي مي پوشانند اما تغيير پوشش موجب نمي شود تا انديشه هاي تروريسم هم عوض شود . تروريست ها بخشي از تسليحاتي را که از برخي طرف ها تحويل مي گيرند مي فروشند و بخشي ديگر را عليه ما در عراق به کار مي گيرند. ما به عنوان دولت ترکيه دوست داريم سياست هايمان در منطقه با همکاري آمريکا اجرا شود اما هيچگاه تمايل نداريم از سازمان هاي تروريستي حمايت شود با اين حال مشاهده مي کنيم که آمريکا مي خواهد خود را در لانه مار قرار دهد. به هر صورت ما اين توانايي را داريم که بدون حمايت ديگران هم برنامه هايمان را به پيش ببريم و اين واقعيت را در عملياتي که در منطقه آغاز کرده ايم به اثبات رسانده ايم. سه هزار داعشي در مناطقي چون جرابلس کشته شدند و توانايي آن را داريم تا تمامي عناصر داعش و ديگر سازمان هاي تروريستي را در عراق يا ديگر مناطق از بين ببريم پس آناني که با ما مخالفت مي کنند در رفتارشان تأمل کنند زيرا ترکيه با هيچ يک از طرف هايي که امنيت ملي و وحدت ارضي ما را تهديد مي کند مسامحه نخواهد کرد. آنچه گفتم درباره سازمان ترويستي فتح الله گولن هم مصداق دارد. ما هيچگاه در برخورد با اين سازمان کوتاهي نخواهيم کرد. همانگونه که شخصيت هايي چون سلطان محمد فاتح و عمر خالص دمير و ديگران در تاريخ ما جانفشاني کرده اند ما نيز حاضريم جانفشاني کنيم.
اردوغان گفت ما امروز سلاح هايمان را خودمان مي سازيم. تانک، پهپاد و ديگر تجهيزات وتسليحات را خودمان مي سازيم. توطئه هايي براي ضربه زدن به اقتصاد ما برنامه ريزي شده بود اما اقتصاد ما در برابر هيچ کس تسليم نشد.

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما