ژاپن از آمريکا جنگنده هاي اف 35 مي خرد

2 اسفند 10:16
، ژاپن قصد دارد طي سال های آینده دست‌کم بیست فروند جنگنده رادار گریز اف 35 دیگر ساخت آمریکا را به طور مستقیم از شرکت لاکهید مارتین خریداری کند.

به گزارش خبرگزاری جهان اسلام، به نقل از خبرگزاري رويترز ، ژاپن قصد دارد طي سال های آینده دست‌کم بیست فروند جنگنده رادار گریز اف 35 دیگر ساخت آمریکا را به طور مستقیم از شرکت لاکهید مارتین که تولید کننده این جنگنده است خریداری کند.
یک منبع مطلع از خریدهای تسلیحاتی ژاپن اعلام کرد با توجه به بودجه و چشم انداز خریدهای تسلیحاتی انتظار می رود ژاپن حداقل بیست و پنج فروند جنگنده جدید خریداری کند که بیست فروند آن از نوع اف 35 خواهد بود. 
به گفته این منبع ، خرید هواپیماهای اف سی و پنج به ارزش هر فروند صد میلیون دلار در ازاي مونتاژ داخلی قطعات می تواند تا سی میلیون دلار هزینه های ژاپن را کاهش دهد.
ژاپن قبلا نیز سفارش خرید 42 فروند جنگنده اف 35 داده بود که در حال حاضر مراحل نهایی ساخت آنها در کارخانه ای در  این کشور در حال انجام است.
افزودن این نوع جنگنده به ناوگان هوایی ژاپن به دنبال حرکت چین به سمت تولید هواپیماهای پیشرفته تر نسل جدید و همچنین افزایش تهدیدات کره شمالی صورت می گیرد.

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما