Islamic world Analytical news site

اوکراین قربانی سیاست های آمریکاست!

به گزارش جهان اسلام، اوکراین قربانی سیاست های غیرانسانی آمریکا شده است...

«علی دعموش» نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان، دولت آمریکا را اولین و آخرین مسئول آنچه در اوکراین روی می‌دهد، دانست، زیرا این آمریکا بود که در این مسیر برنامه‌ریزی، تحریک و فشار آورد.

به نوشته وبگاه «رأی الیوم»، وی تصریح کرد: «اوکراین قربانی سیاست تنش‌افزایی ایالات متحده آمریکا در جهان شده است. درسی که از آن‌چه در جریان است می‌توان گرفت، این است که حمایت آمریکا از ابزارها و متحدانش فقط یک سراب است نه حقیقت. حقیقت این است که رئیس جمهور اوکراین و رئیس جمهور سابق افغانستان که به آمریکا دل بستند و به آن اعتماد کردند، اعتراف کردند که ایالات متحده آن‌ها را تنها گذاشته است».

این مقام حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: «روحیه نژادپرستانه همچنان بر رفتار مدعیان تمدن، پیشرفت و توسعه و منادیان حقوق بشر حاکم است. در پیشرفته‌ترین کشورها که نشان می‌دهند به حقوق بشر بسیار اهتمام می‌ورزند، یعنی ایالات متحده آمریکا و اروپا شاهدیم که چگونه با با سیاه پوستان رفتار می‌شود».

وی افزود: «روحیه نژادپرستانه در غرب این روزها در برخورد با حوادث جاری اوکراین خود را نشان می‌دهد و متوجه می‌شویم که چگونه رسانه‌ها و سیاستمداران غربی، از منظر نژادپرستانه، اوکراین را کشوری متمدن بر خلاف سایر کشورهایی که شاهد جنگ هستند، می‌دانند».

او تاکید کرد: این دیدگاه واقعی غرب برای مردم وکشورهای منطقه ما و کسانی که در اثر جنگ، فتنه و تجاوزات آن‌ها کشته و آواره می شوند، است».
علی دعموش در پایان گفت: «ما جنگ، کشتار، اشغال، ویرانی و نابودی را در هر منطقه‌ای از جهان بر اساس اصل رد بی عدالتی و تجاوز رد می کنیم. غرب امروز در مقابله با بحران‌های جهان با استانداردهای دوگانه سروکار دارد، در حالی که علیه جنگ اوکراین قیام می‌کند، در مقابل جنایاتی که آمریکا و عربستان سعودی علیه مردم یمن مرتکب شده‌اند یا در قبال دزدی‌های آمریکا از نفت سوریه و پول مردم افغانستان، سکوت می‌کند».

در حالی که روسیه از ده روز پیش عملیات نظامی ویژه خود علیه اوکراین را کلید زده است، آمریکا و کشورهای اروپایی برخلاف ادعاهای قبلی خود این کشور و رئیس‌جمهور آن را تنها گذاشته‌اند و به اعمال تحریم‌های مالی و اقتصادی و سیاسی علیه روسیه اکتفا کرده‌اند!