Islamic world Analytical news site

طرح خطرناک آمریکا در مرز عراق و سوریه

به نقل از پایگاه المعلومه، یکی از تحلیلگران عراقی به دلایل احداث دیوار مرزی میان عراق و سوریه و طرح خطرناکی که در ورای آن است، اشاره کرد.

ماهر عبد جوده فاش کرد: آمریکا و کشورهای منطقه با ساختن دیوار مرزی با سوریه، در حال اجرای یک نقشه بزرگ هستند تا راه را بر مقاومت و یگان‌های حشد شعبی به سمت مناطق مرزی، به‌ ویژه مثلث سوریه، عراق و اردن برای دفاع از خاک این کشور ببندند.

عبد جوده افزود: آمریکا و متحدانش در منطقه با توجه به این‌که بودجه عراق قادر به تکمیل این پروژه بزرگ نیست، با هدف کمک مالی برای ساخت دیوار با سوریه به بهانه‌ حمایت از مرزها در قبال نفوذ تروریسم وارد عمل خواهند شد.

این تحلیلگر عراقی در ادامه برای روشن کردن هدف پشت پرده طرح این موضوع این سوال را طرح کرد و گفت: عراق کشورهای همسایه دیگری مانند ترکیه دارد که در عمق ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلومتری عراق نفوذ کرده است و مستقیماً خاک عراق را اشغال می‌کند. علاوه بر این، تروریست ها از همه جا نفوذ می‌کنند، چرا دیوار امنیتی فقط در مرز با سوریه ساخته می‌شود؟

وی تاکید کرد: در این پروژه منافع سیاسی امریکا و درگیری بین‌المللی و منطقه‌ای بر سر مسائل داخلی عراق دخیل است و واشنگتن تلاش می‌کند از روش‌های مختلف برای مقابله با جناح‌های مقاومت و حشد شعبی استفاده کند.