Islamic world Analytical news site

تعطیلی کارخانه اسلحه سازی رژیم صهیونیستی در انگلیس

به گزارش جهان اسلام، در جریان اعتراض شهروندان انگلیسی و کارزار‌های بین المللی، شعبه شرکت «البیت سیستمز» رژیم صهیونیستی در اولدهام انگلیس تعطیل شد.

پس از چندین ماه اعتراضات، شرکت صهیونیستی البیت سیستمز (Elbit Systems) به طور کامل از اولدهام خارج می‌شود. با تعطیلی این کارخانه اسلحه سازی رژیم صهیونیستی، این شرکت مجبور شد برند خود (Ferranti Technology) را نیز به قیمت حدود ۱۰ میلیون پوند بفروشد.

فعالان حامی حقوق فلسطین در سراسر شهر اولدهام و سایر شهر‌های انگلیس در ۲۹ هفته اخیر، به شکلی مستمر علیه این کارخانه تسلیحاتی تظاهرات کردند. به گفته این جمعیت، تقریباً ۱۰۰ اقدام اعتراضی در سال جاری انجام شده که تقریباً ۲۰ میلیون پوند خسارت به این شرکت صهیونیستی وارد کرده است. آن‌ها همچنین با راه اندازی کارزارهایی، تحریم کالا و خدمات این کارخانه را خواستار شدند. این فشار‌ها سبب شد ادامه فعالیت البیت سیستمز در این شهر پرهزینه شود.

البیت سیستنز بزرگترین تولید کننده تسلیحات رژیم صهیونیستی است. این شرکت تا پایان سال ۲۰۲۱، ۱۰ شعبه در سراسر انگلیس و ۴ شرکت تابعه داشت. البیت سیستمز شرکت هوافضا، صنایع جنگ‌افزاری و فناوری اطلاعات رژیم صهیونیستی است که طیف گسترده‌ای از تجهیزات جنگی را تولید می‌کند. این تجهیزات شامل سیستم‌های ارتباطات رادیویی، هواپیما‌های بدون سرنشین، انواع رادارها، تجهیزات نیروی دریایی، سلاح‌های کنترل از راه‌دور و جنگ‌افزار‌های الکترونیکی است.

شرکت البیت سیستمز در سال ۱۹۶۷ توسط شرکت صنایع الکترونیکی الرون راه‌اندازی شد و دارای فعالیت در کشور‌های ایتالیا، فرانسه، رومانی، انگلیس، ولز، کلمبیا، برزیل و آمریکا می‌باشد. دفتر مرکزی شرکت البیت در شهر حیفا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نزدک و بورس اوراق بهادار تل‌آویو معامله می‌شود.