Islamic world Analytical news site

حزب الله: رژیم تروریستی آل سعود نقاب اسلام بر چهره دارد!

به گزارش جهان اسلام، حزب الله لبنان از چهره رژیم تروریستی آل سعود پرده برداشت...

حزب الله لبنان روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: رژیم آل سعود کشتار هولناکی را علیه ده‌ها تن از مردم مظلوم شبه جزیره عربستان که در زندان‌های سیاه این کشور به سر می‌برند، مرتکب شده است، جایی که در معرض وحشتناک‌ترین اشکال شکنجه و آزار قرار گرفتند.

به گزارش المنار، حزب الله افزود: این رژیم تروریستی جنایت فجیع جدیدی را مرتکب شده است تا به سوابق جنایتکارانه آن در کشتار، اعدام و ریختن خون بیگناهان از یمن تا عراق، سوریه و دیگر کشورهای عربی و اسلامی افزوده شود؛ از جمله لبنان که در حال حاضر در سالروز قتل عام بئر العبد به سر می‌برد که ده‌ها شهید و مجروح برجای گذاشت.

حزب الله تاکید کرد: اقدام این رژیم جنایتکار در کشتار و اعدام گروهی از جوانان مومن شبه جزیره عربستان، یمن و برخی از کشورهای دیگر بدون محاکمه یا با محاکمه ساختگی به منزله یک اعدام گسترده میدانی است که واقعیت این رژیم را آشکار می‌کند که بدترین اشکال تبعیض فرقه‌ای و مذهبی را در حق مردمش که خواهان ابتدایی‌ترین حقوق برای یک زندگی آبرومندانه هستند، روا می‌دارد.

حزب الله تاکید کرد: این رژیم تروریستی که نقاب اسلام بر چهره دارد و مدعی خدمت به حرمین شریفین است، در خدمت دشمن صهیونیستی و عادی سازی با آن است و مسلم است که تمام گام‌های خائنانه امیر نشین‌های خلیج فارس بدون حمایت و تایید عربستان سعودی برداشته نشده است.

حزب الله گفت: ما ضمن محکوم کردن شدید این جنایت شنیع و فجیع، از مراجع دینی، علمای دین، نهادهای بشردوستانه و بین المللی، نهادهای فرهنگی و فکری، احزاب، نیروهای صنفی و مردمی، آزادگان و شریفان و آنچه از وجدان در این جامعه بین المللی هسمو با جنایتکار باقی مانده است، می‌خواهیم تا این رژیم تروریست قاتل و جنایت وحشیانه آن را محکوم کنند.

حزب الله از رسانه‌های آزاد در سراسر جهان هم خواست که در برابر این کشتار هولناک سکوت نکنند و عاملان آن را در مقابل افکار عمومی رسوا کنند.

حزب الله در پایان برای شهدای صالح این جنایت سعودی طلب رحمت کرد و گفت: صمیمانه‌ترین تسلیت را خدمت خانواده‌های شریف و صبور عرض می‌کنیم (وَلَا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ غَافِلًا عَمَّا یَعْمَلُ ‏الظَّالِمُونَ).

وزارت کشور عربستان سعودی روز شنبه اعلام کرد که ۸۱ نفر را به جرم آنچه داشتن عقاید انحرافی و ارتباط با تروریسم خواند، اعدام کرده است.

در ادامه انجمن مخالفان در جزیرة العرب در واکنش به این خبر گفت که ۴۱ نفر از این افراد اعدام شده از جوانان جنبش مسالمت آمیز الحراک و از اهالی مناطق شیعه نشین الاحساء و القطیف بودند.

دولت یمن هم اعلام کرد که دو نفر از اسرای جنگی یمن هم که در عربستان سعودی زندانی بودند از جمله ۸۱ نفری بودند که بر خلاف قوانین بین المللی توسط رژیم ال سعود اعدام شدند.