Islamic world Analytical news site

رئیس جمهور در شلمچه: پیگیر بازگشایی مرز برای ایام اربعین هستیم

به گزارش جهان اسلام، رئیس جمهور در شلمچه نکات ارزشمندی را بیان فرمودند...

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جمع کاروان‌های راهیان نور حاضر در شلمچه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت:نیمه شعبان دارای مناجات خاصی است که مورد تاکید بسیار قرار دارد.

رئیس جمهور با اشاره به شهدای این منطقه عنوان داشت:وجب به وجب شلمچه یادآور رشادت‌ و نشانه‌هایی از دفاع از مردم مظلوم ایران اسلامی در مقابل دشمن است و وجود شهدا در این منطقه نشان از رشادت، بصیرت و غیرت مردم می‌باشد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه مردم ایران مظلوم اما قدرتمند هستند، بیان داشت: قدرت این کشور وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی، خون شهدا، حضور مردم،قدرت نیروهای مسلح ، سپاه، ارتش و نیروهای بسیجی است.

وی افزود:مردم خوزستان دین خود را به اسلام ادا کردند، همه ایران مدیون مردم خوزستان است.

رئیس جمهور ادامه داد:ایستادگی مردم خوزستان در مقابل دشمن برای آزادسازی خرمشهر مثال زدنی است.

آیت الله رئیسی با اشاره به پیام شهدا تصریح کرد:پیام شهدا در فضای ایران اسلامی طنین افکن است اما گوش شنوا می‌خواهد، پیام آن‌ها خدمت مخلصانه به مردم، توجه به ارزش‌های اسلامی، پاسداری از ارزش‌های اسلامی، ایستادگی در مقابل ظلم، خسته نشدن و سست نشدن در مسیر است.

رئیس جمهور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: محور ایجاد اشتغال و تولید،مبارزه با فقر و تبعیض است.

آیت الله رئیسی حضور زائران در شلمچه را ارزشمند دانست و ابراز داشت:حضور در یادمان شهدا در بهترین روزهای سال در ایام نوروز نشانه تربیت انقلابی است، زمین شلمچه ارزشمند می‌باشد و ارزش این زمین به دلیل خون پاک شهدا است.

وی با اشاره به اهداف خود از سفر به خوزستان اظهار داشت:در این سفرها آنچه دنبال می‌کنیم، مسائل مردم است.
آیت الله رئیسی در پایان پیرامون بازگشایی مرزها برای زیارت زائران و عزیمت به کشور عراق عنوان داشت:نسبت به موضوع بازگشایی مرز برای ایام اربعین دستور پیگیری و رسیدگی داده‌ام و از جانب ایران برای بازگشایی مرز مشکلی وجود ندارد.