Islamic world Analytical news site

تصمیم جدی اسرای فلسطینی برای اعتصاب غذا

به گزارش جهان اسلام، تعدادی از اسرای فلسطینی تصمیم جدی دارند که دست به اغتصاب غذا بزنند...

اسرای فلسطینی حاضر در زندانهای رژیم صهیونیستی با ارسال پیامی به شبکه خبری المیادین گفتند که تصمیم دارند دست به اعتصاب غذا بزنند.

این اسرا تأکید کردند که اعتصاب غذا، پیش از ماه مباره رمضان آغاز خواهد شد و «این تصمیم، در پاسخ به ظلم اسرائیل و اعتقاد این رژیم مبنی بر اینکه ما در میان دوستان، برادران و خانواده خود، هیچ یاوری نداریم، انجام می‌شود».

در این پیام آمده است: اسرائیل بر اساس این قاعده با ما رفتار می‌کند که هیچ یاور و پشتیبانی نداریم. لذا ما نیز «پیش از ماه رمضان، اعتصاب غذا می‌کنیم و از برکت این ماه پر فضیلت بهره‌مند می‌شویم».

کمیته اضطراری وابسته به جنبش اسیر فلسطین در زندان‌های رژیم صهیونیستی هم هشتم اسفند ماه جاری اعلام کرد که انتفاضه زندان‌ها تا تحقق خواسته‌های اسرا، هرگز متوقف نخواهد شد.

این جنبش تأکید کرد که اسرای فلسطینی با توجه به سرسختی و لجاجت صهیونیست‌ها، به سمت اعتصاب نامحدود غذا با مشارکت همه زندان‌ها و گروه‌های فلسطینی پیش می‌رود و ما خواهان حمایت گسترده مردمی در این مرحله هستیم.

در این بیانیه آمده است که زندان‌ها از چند ماه پیش و به دنبال عملیات تونل آزادی در زندان جلبوع به صحنه رویارویی نامحدود تبدیل شده است، رویارویی که با تلاش‌ها برای اعمال محدودیت‌های شدید توسط زندانبانان به پایان نمی‌رسد و در نهایت به پیروزی ختم خواهد شد.

اسرا به تشدید اقدامات سرکوبگرانه زندانبانان صهیونیست علیه اسرا اشاره و تأکید کردند که آخرین مورد آن نیز کاهش ساعات خروج اسرا از سلول‌های خود برای هوا خوری در محوطه بود که اسرا با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله اعتصاب و بستن درهای سلول‌ها و غیره در حال مقابله با آن هستند و انتفاضه آن‌ها برای رویارویی با زندانبانان برای بیست و دومین روز متوالی ادامه دارد.

اسرا همچنین از ملت فلسطین برای حمایت از آنان با استفاده از همه ابزارهای فشار بر رژیم اشغالگر تا بازپس ‌گیری حقوق خود درخواست کرده و از گروه‌های فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه نیز خواستند تا کمیته‌های اضطراری جهت یاری فعالیت‌های اسرا در زندان تشکیل دهند.