Islamic world Analytical news site

حذف تیم ملی ایران از جام جهانی تکذیب شد

به گزارش جهان اسلام، طبق گفته نشریه معتبر ایتالیایی، ایران از بازی های جام جهانی 2022 حذف نخواهد شد...

حواشی بازی تیم ملی فوتبال کشورمان با لبنان در هفته جاری در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 باعث شد تا برخی رسانه های خارجی ذوق زده شوند و دست به شیطنت بزنند و شایعه احتمال حذف ایران از جام جهانی 2022 قطر را به راه بیندازند.

وقتی رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب با خط تعلیق فوتبال ایران جوسازی خود را از چند روز گذشته آغاز کردند برخی از رسانه های ایتالیا مثل «اسکای اسپورت» هم به این شایعات اضافه کردند و مدعی شدند تیم ملی ایران در آستانه حذف از جام جهانی قرار دارد و ایتالیا جانشین ایران در جام جهانی می شود.

اما نشریه معتبر «گازتا دلو اسپورت» ایتالیا امروز در گزارشی به این شایعات پایان داد و نوشت: در بازی ایران با لبنان دو هزار زن که بلیت خریده بودند راهی برای ورود به ورزشگاه پیدا نکردند. از آنجا شایعات در زمینه احتمال حذف ایران از جام جهانی 2022 کلید خورد. این فرضیه بسیار دور از دسترس است و اگر به فرض محال رخ داد، آتزوری جانشین ایران نمی شود.
در ادامه این گزارش آمده است: با بازگشت به گذشته متوجه می شوید ایران مجوز حضور بانوان را در ورزشگاه در بازی با عراق صادر کرده است. دیروز شایعه کنترل نشده ای در فضای مجازی دست به دست شد که بر اساس آن فیفا می تواند به خاطر راه ندادن بانوان به ورزشگاه ایران را از جام جهانی کنار بگذارد و ایتالیا جانشین ایران در جام جهانی شود.

همه این اخبار شایعه ای بی اساس بود و صحت ندارد. هیچ مسئولی رسمی از فیفا در این زمینه صحبتی نکرده و حذف ایران از جام جهانی شایعه است.