Islamic world Analytical news site

رژیم صهیونیستی از شهر جِنین فرار کرد

به گزارش جهان اسلام، مبارزان شجاع فلسطینی توانستند در اقدامی تحسین برانگیز، صهیونیست ها را از جِنین فراری دهند...

یگان‌های ویژه صهیونیست صبح امروز سه‌شنبه با گشتی‌های نظامی و خودروهای دارای پلاک فلسطینی به شهر جنین یورش برده و با محاصره چند محله، تک‌تیراندازهای خود را در داخل برخی ساختمان‌ها مستقر کردند.

رسانه‌های فلسطین گزارش دادند که مبارزان فلسطینی نیز به سمت نظامیان صهیونیست که به منزل «مجاهد السعدی» روزنامه‌نگار فلسطینی یورش برده بودند، تیراندازی کردند. گروه مبارزه موسوم به «کتیبة جنین» اعلام کرد که مبارزان آن مکان استقرار یکی از تک‌تیراندازان صهیونیست در منطقه الحرش را هدف تیراندازی قرار دادند.

شبکه المیادین گزارش داد که نظامیان صهیونیست پس از بازداشت یک جوان به نام «ضرغام زکارنه» از جنین عقب‌نشینی کردند و مبارزان فلسطینی، نظامیان صهیونیست را وادار کردند تا از چند نقطه در جنین عقب‌نشینی کنند.

از سوی دیگر نظامیان صهیونیست با یورش به استان نابلس، هفت فلسطینی را بازداشت کردند.

در استان قدس نیز نظامیان صهیونیست سه نوجوان را در شهرک سلوان واقع در جنوب مسجدالأقصی، در رام‌الله یک اسیر آزاده ۲۳ ساله و در طولکرم نیز یک شهروند ۴۴ ساله فلسطینی را بازداشت کردند.

در همین ارتباط رسانه‌های فلسطین صبح امروز سه‌شنبه گزارش دادند که پلیس رژیم صهیونیستی یک فلسطینی را در شهر عسقلان واقع در جنوب فلسطین اشغالی به شهادت رساند.

رسانه‌های صهیونیست مدعی شدند که یک کارگر فلسطینی به سمت یک افسر پلیس حمله و او را با ضربات چاقو زخمی کرده است و پس از آن نیروهای پلیس به سمت او تیراندازی کردند.