Islamic world Analytical news site

اعلامیه عجیب داعش برای حمله به اروپا!

به گزارش جهان اسلام، اخیراَ گروه تروریستی داعش اعلامیه ای را برای حمله به اروپا صادر کرده است...

داعش در اطلاعیه‌ای کم سابقه  اعلام کرد که انتقام مرگ سرکرده سابق خود را خواهد گرفت و از طرفداران خود خواست از فرصت جنگ اوکراین برای انجام حملات در اروپا استفاده کنند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، در پیامی صوتی منتسب به این گروه که در پیام رسان تلگرام منتشر شده، آمده است: «ما با اتکال به خدا یک مبارزه برای انتقام از مرگ «ابو ابراهیم القریشی» و سخنگوی سابق این گروه را اعلام می‌کنیم.

«ابو عمر المهاجر» سخنگوی جدید این گروه تروریستی در این اطلاعیه از هواداران داعش خواسته از فرصت جدید به دست آمده بعد از حمله روسیه به اوکراین(که از آن به عنوان جنگ صلیبیون با یکدیگر یاد کرده است) استفاده کنند و حملات در اروپا را از سربگیرند.

کاخ سفید و مقامات دفاعی آمریکا در فوریه ۲۰۲۱ اعلام کردند که سرکرده سابق داعش در جریان یک حمله آمریکا در غرب سوریه کشته شده است.

در ماه مارس همان سال داعش مرگ سرکرده خود را به همراه سخنگوی این گروه تروریستی تایید و «ابوحسن الهاشمی القریشی» را به عنوان سرکرده جدید خود معرفی کرد.

ابوحسن الهاشمی سومین سرکرده گروه تروریستی داعش از زمان پیدایش آن است و اطلاعات کمی درباره وی وجود دارد.

گروه تروریستی داعش در زمانی که کنترل بخشهایی از عراق و سوریه را در سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ در کنترل خود داشت حملات زیادی را در خاک اروپا طراحی و اجرا کرد.