Islamic world Analytical news site

ابتلای ۶۰ زندانی فلسطینی به کرونا در زندان رژیم صهیونیستی

به گزارش جهان اسلام، باشگاه اسرای فلسطین اعلام کرد که تمامی زندانیان فلسطینی در بندی از زندان نفحه رژیم صهیونیستی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

باشگاه اسرای فلسطین که یک نهاد غیردولتی است، سه‌شنبه شب اعلام کرد که تمامی زندانیان فلسطینی در یکی از بندهای زندان نفحه رژیم صهیونیستی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط باشگاه زندانیان فلسطین که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری آناتولی ترکیه قرار گرفته است، تمامی ۶۰ اسیر فلسطینی در بند ۱۲ زندان نفحه واقع در (جنوب سرزمین‌های اشغالی) به کرونا مبتلا شده‌اند.

در بند ۱۲ زندان نفحه، شمار زیادی زندانی فلسطینی بیمار و سالمند نگه‌داری می‌شود.

این باشگاه اعلام کرد: سیاست اداره زندان‌های رژیم اشغالگر در جلوگیری از انتشار اطلاعات مربوط به زندانیان و بازداشت شدگان، همچنین انجام نشدن تست کرونا برای زندانیانی که با بیماران کرونایی ارتباط داشتند، موجب شده است که هیچ یک از نهاد‌های حقوقی یا رسمی نتوانند شمار دقیق زندانیان مبتلا به ویروس کرونا از زمان انتشار آن را اعلام کنند.

به گفته نهاد‌های مرتبط با امور زندانیان فلسطینی، تا پایان ماه دسامبر ۲۰۲۱ [آذر/ دی ماه] تعداد اسیران فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی، حدود ۴ هزار و ۶۰۰ نفر برآورد شده است که ۶۰۰ نفر از آنان بیمار هستند.