Islamic world Analytical news site

افزایش اهدای خون مردم تهران در شب های قدر

به گزارش جهان اسلام، در امسال میزان مشارکت مردم تهران برای اهدای خون در شب های قدر افزایش یافته است...

مدیرکل انتقال خون استان تهران از افزایش ۳۶ درصدی مشارکت مردم استان تهران برای اهدای خون در لیالی قدر امسال نسبت به وضعیت مشابه زمانی در سال گذشته خبر داد.

در ماه مبارک رمضان اهدای خون همواره مورد توجه مردم قرار می گیرد و روزه داران این ماه زیبای خدا دستان نیازمند به خون را خالی نمی‌گذارند و خون خود را اهدا می‌کنند.
امسال نیز به مانند سالهای گذشته در شبهای گران سنگ قدر مردم روزه دار و نوع دوست با مراجعه به مراکز انتقال خون در این اقدام خداپسندانه مشارکت خوبی داشتند.

محمدرضا مهدی زاده،مدیر کل سازمان انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه در سه شب قدر و با حضور انسان دوستانه مردم پایتخت برای کمک به بیماران، شاهد مراجعه ۴ هزار و ۹۱۸ نفر به مراکز اهدای خون بودیم، ادامه داد: از میان مراجعه کنندگان، ۳۹۷۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.
مدیرکل انتقال خون استان تهران اضافه کرد: در میان اهداکنندگان خون که در شب‌های قدر برای زندگی بخشیدن به بیماران آستین بالا زدند، ۷۲۱ نفر برای اولین بار به جمع اهداکنندگان خون پیوستند که امید ما این است با استمرار این حضور، شاهد نسل جوان و جدیدی از اهداکنندگان خون را در سال‌های بعد داشته باشیم.

وی ادامه داد: از میان اهداکنندگان خون پایتخت در شبهای قدر، یک هزار و ۴۳۱ نفر جزء کسانی بودند که در سالهای قبل سابقه انجام این کار ارزشمند را داشتند و همچنین یک هزار و ۸۱۸ نفر نیز در دسته اهداکنندگان مستمر بودند که از یاوران همیشگی بیماران نیازمند به خون محسوب می شوند.
مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن اشاره به افزایش ۱۹ درصدی مشارکت بانوان برای اهدای خون در لیالی قدر نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: از مردم شریف و نوعدوست که اهدای خون را یک وظیفه انسانی می دانند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی ابراز کرد: البته همه مردم باید بدانند که اهدای خون یک ضرورت روزانه است؛ چون نیاز بیماران به خون، یک نیاز همیشگی است و بنابراین توصیه ما این است که جوانان و بانوان، بیش از گذشته و به صورت مستمر در صف داوطلبان اهدای خون حاضر شوند تا بتوانیم تامین کننده خون و فرآورده‌های خونی بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی پایتخت باشیم.