Islamic world Analytical news site

ستاره هالیوود از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد

به گزارش جهان اسلام، ستاره هالیوود حمله صهیونیست‌ها به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی را مورد انتقاد قرار داد...

مارک آلن روفالو (Mark Alan Ruffalo) بازیگر و تهیه‌کننده مشهور آمریکایی، رژیم صهیونیستی را به هدف قرار دادن سیستماتیک نمازگزاران و خبرنگاران در مسجد الاقصی متهم کرد.

وی طی پستی در توئیتر نوشت که جمعه گذشته، اسرائیل در چارچوب هدف قرار دادن سیستماتیک، نزدیک به ۵۰۰ فلسطینی را در مسجدالاقصی بازداشت کرد. علاوه بر آن ۱۷۰ نفر مجروح شدند که وضعیت بسیاری از آنها وخیم است و بسیاری از آن‌ها روزنامه نگار هستند.

سال گذشته نیز روفالو به همراه ۱۰۰ نفر از افراد مشهور، با امضای طوماری، اسرائیل را به عنوان یک «دولت آپارتاید و استعمار شهرک‌نشینی» متهم کرد که به عنوان «یک رژیم آپارتاید نهادینه شده» مرتکب «نقض فاحش حقوق بشر» می‌شود.

«مارک روفالو»، ستاره هالیوودی فیلم «انتقام جویان»، همچنین طی پستی در توئیتر نوشت: « بیش از ۳۰ کودک کشته شده، مادرها مرده‌اند و صدها نفر زخمی شده‌اند. زمان آن رسیده که برای آزادی فلسطینی‌ها علیه اسرائیل متحد شویم و صهیونیست ها را تحریم کنیم».

تجاوز نظامیان صهیونیست و شهرک‌نشینان علیه مسجدالأقصی و فلسطینی‌ها در ماه مبارک رمضان شدت پیدا کرده و طی چند روز اخیر، مسجدالاقصی صحنه یورش نظامیان صهیونیست است.

این در حالی است که مقاومت فلسطین در خصوص هرگونه تشدید تنش در بیت‌المقدس به اشغالگران هشدار می‌دهد و حتی «هارون ناصر الدین» عضو دفتر سیاسی حماس و یکی از مقامات دفتر امور بیت المقدس در خصوص تجاوز به مسجد الاقصی یا اجازه دادن به شهرک نشینان برای قربانی کردن در داخل صحن‌های آن، به رژیم صهیونیستی گفت: «حماس به میانجی‌ها اطلاع داده است که هر گونه قربانی در مسجد الاقصی، به منزله اعلان جنگ است و [عملیات] شمشیر قدس-۲، بسیار شدیدتر از [شمشیر قدس] قبلی است».

یورش نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی موجب واکنش‌های عربی و محکومیت‌های اسلامی فراوانی از سوی کشورها و نهادهای منطقه‌ای شده است. گروه‌های مقاومت فلسطین نیز اعلام کرده‌اند که تل‌آویو با این حملات، مسئول وضعیت‌های آینده و واکنش‌های سخت فلسطینیان خواهد بود.