Islamic world Analytical news site

افزایش رسوایی های جنسی در ارتش اسرائیل

به گزارش جهان اسلام، رسوایی های جنسی در بین نیروهای ارتش اسرائیل افزایش یافته است...

بر اساس گزارشی که شبکه کان رژیم صهیونیستی منتشر کرده، طی سال 2020، بیست و دو مورد آزار و اذیت و تجاوز جنسی ثبت شده بود حال آنکه این آمار طی سال 2021 به 46 مورد افزایش داشته است.

این رسانه صهیونیستی گزارش داد که افزایش آمار تجاوز جنسی در ارتش رژیم صهیونیستی به خصوص در میان نظامیان زن، حاکی از آن است که آگاهی نظامیان این رژیم برای گزارش موارد تجاوز جنسی افزایش یافته است اگر چه موارد واقعی آزار و اذیت و تجاوز جنسی در ارتش رژیم صهیونیستی بسیار بیشتر از موارد اعلام شده است.

از سوی دیگر، تعداد درخواست‌ها برای حمایت روانی به دلیل تجاوز جنسی در ارتش رژیم صهیونیستی دو برابر شده و به ۵۴۲ مورد رسیده است.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که رژیم صهیونیستی با تهدیدهای مختلفی مواجه است.

روزنامه هاآرتص چندی پیش در گزارشی، به چهار تهدید حیاتی که رژیم صهیونیستی با آن مواجه است، اشاره کرده است؛ اولین مسأله، ترکیب جمعیتی و تبعات آن است و تهدید دوم طبق این روزنامه این است که کابینه صهیونیستی از هرگونه فعالیتی در شهرهای عرب‌نشین از سیستم جمع‌آوری مالیات گرفته تا انجام امور جاری به طور مستمر شانه خالی کرده و پیامدهای این سیاست در یک سال اخیر خود را در درگیری‌های شدید در شهرهای مختلف در خلال جنگ ۱۲ روزه غزه و همچنین عملیات‌های انفرادی در جامعه عربی علیه یهودیان خود را نشان داده است.

تهدید حیاتی سوم علیه رژیم موقت صهیونیستی از نگاه روزنامه هاآرتص به مسأله سربازگیری و تغییر مفاهیم نظامی از جمله کاهش ارزش نیروی زمینی در جنگ‌های آتی مربوط می‌شود. این روزنامه در این خصوص نوشت که علی‌رغم تزریق بودجه هنگفت برای افزایش توان ارتش صهیونیستی، اما این بودجه دو مشکل اساسی فوق‌الذکر را نتوانسته حل کند.

کاهش رغبت جوانان اسرائیلی برای حضور در خدمت نظامی در ۲۰ سال اخیر در رژیم صهیونیستی توجه محافل پژوهشی را به خود جلب کرده است. عدم حضور در ارتش شاید در یک منطقه و کشور دیگری موضوع چندان حادی نباشد، اما در سرزمین اشغالی که مؤسسان آن امنیتی بودن را جزو عناصر اصلی اسرائیل تعریف کرده‌اند، یک تهدید امنیتی محسوب می‌شود.