Islamic world Analytical news site

جنایت دیگر رژیم صهیونیستی در نوار غزه

به گزارش جهان اسلام، رژیم صهیونیستی بار دیگر جنایت بزرگی را در نوار غزه مرتکب شد و مردم مظلوم فلسطین را به خاک و خون کشید...

جدیدترین دور حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از عصر روز جمعه گذشته (۱۴ مرداد) تحت عنوان «بزوغ الفجر» (سپیده دم)، آغاز شد و تا امروز (یکشنبه) همچنان ادامه دارد.

تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به نوار غزه در روز جمعه، پس از چهار روز تدارکات در مرزهای نوار غزه و علیرغم تضمین میانجی‌گرها مبنی بر مهار اوضاع صورت گرفت و این رژیم در همان ابتدا رهبران شاخه نظامی جنبش «جهاد اسلامی» را هدف قرار داد و طی مجموعه حملاتی همزمان و ناگهانی موجب شهادت و مجروحیت شماری از غیرنظامیان شد.

ارتش رژیم صهیونیستی، روز گذشته (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که برآورد می‌کند حملات دست‌کم تا یک هفته دیگر همچنان ادامه داشته باشد. هرچند که اخباری در خصوص میانجیگری مصر برای تحقق آتش‌بس در غزه منتشر شده است.

اخبار لحظه‌ به لحظه از تحولات امروز در نوار غزه را در ادامه می‌بینید:

 

جهاد اسلامی توافق آتش‌بس در غزه را تأیید کرد

«محمد الهندی» رئیس دایره سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که توافقی در خصوص طرح مصر برای برقراری آتش‌بس حاصل شده است.

 

موشک‌های مقاومت به فرودگاه بن گورین رسید

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از شلیک دو موشک مقاومت فلسطین به فرودگاه بن گورین خبر داده و مدعی شدند که این موشک‌ها بر فراز فرودگاه رهگیری و ساقط شدند.

 

افزایش شمار شهدای غزه به ۴۱ نفر

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که شمار شهدا تاکنون به ۴۱ نفر رسیده که ۱۵ نفر از آنها را کودکان تشکیل می‌دهند و ۳۱۱ نفر نیز تاکنون زخمی شده‌اند.

 

زخمی شدن سه شهرک‌نشین

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به زخمی شدن سه شهرک‌نشین صهیونیست در سدیروت در نتیجه اصابت موشک‌های مقاومت شلیک شده از غزه اذعان کرد.

 

شمار شهدا به ۳۶ نفر رسید

وزارت بهداشت غزه در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد که شمار شهدای غزه به ۳۶ نفر رسید که ۱۱ نفر از آن‌ها را ۱۱ کودک و چهار زن تشکیل می‌دهند و علاوه بر آن ۳۱۱ نفر نیز زخمی شده‌اند.

 

جنایت جدید صهیونیست‌ها در شمال غزه؛ شهادت چند کودک

منابع فلسطینی از بمباران منطقه‌ای در شمال نوار غزه و شهادت و زخمی شدن تعدادی از فلسطینیان خبر دادند.

شبکه المیادین نیز گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منطقه‌ای در نزدیکی قبرستان الفالوجا واقع در شمال نوار غزه را بمباران کردند.

شلیک ۹۵۰ راکت از غزه

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که از زمان آغاز حملات تلافی‌جویانه مقاومت فلسطین، تاکنون ۹۵۰ راکت به شهرها و مناطق فلسطین اشغالی شلیک شده است.

 

جهاد اسلامی توافق آتش‌بس را تکذیب کرد

در حالی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی از موافقت این رژیم با برقراری آتش‌بس در نوار غزه خبر داده بودند، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی هر گونه توافق برای آتش‌بس را تکذیب کرد.

«طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در مصاحبه با المنار گفت که تا به این لحظه هیچ توافقی برای آتش‌بس وجود ندارد و جنبش جهاد اسلامی شروطی را تعیین کرده است که اگر پذیرفته نشود، آتش‌بس در کار نخواهد بود.

 

لاپید: ادامه عملیات به ضرر ماست

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از «یائیر لاپید» نخست وزیر این رژیم گزارش دادند که تداوم عملیات‌ها به ضرر این رژیم است نه به نفع آن.

فرار نظامیان صهیونیست از پایگاه‌های خود در اطراف نوار غزه

شبکه الجزیره گزارش داد که تعدادی از نظامیان صهیونیست از ترس حملات تلافی‌جویانه مقاومت فلسطین، پایگاه‌های خود در اطراف غزه را ترک کردند.